Oferta

Kilka słów na temat mebli

Meble na wymiar to nie tylko ładne drzwiczki, czy blat. Wszystkie ruchome elementy muszą pracować nie zmiennie przez wiele lat, by efekt cieszył tak samo jak na początku. Jestem pewien, że przynajmniej połowa z osób odwiedzających tę stronę spotkała się z rozregulowanymi frontami w kuchni, gdzieś u kogoś. Wygląda to kiepsko i niesie ze sobą kolejne konsekwencje w postaci uszkodzeń kolidujących ze sobą elementami. Powodem zwykle są tańsze zamienniki okuć meblowych, lub źle dobrane parametry techniczne. Dane takie jak waga frontu z rdzeniem wiórowym/MDF, waga uchwytu, szerokość nominalna, czy wysokość są decydującymi informacjami przy doborze odpowiednich zawiasów, prowadnic oraz podnośników. Czy wiesz, że waga samych drzwiczek w małej kuchni to 170 kg.

Drugim bardzo ważnym aspektem przy realizacji wnętrza jest projekt. Dobrze przemyślany i przygotowany pozwoli uniknąć nieeleganckiego wykończenia oraz frustracji podczas użytkowania. Tu warto postawić na doświadczonego konstruktora.

Co robimy i jakich materiałów używamy | Meble na wymiar

Meble kuchenne

Blat kuchenny wiórowy - jest najpopularniejszą powierzchnią wykorzystywaną w kuchniach, która posiada powierzchnię oklejoną laminatem HPL o grubości 0.8 mm. 

Blat kompaktowy HPL - trwałością porównywalny z kamieniem lub spiekiem kwarcowym. Dostępny tylko o grubości 12mm oraz jest odporny na wodę i uszkodzenia mechaniczne.

Blat z płyty mineralno-akrylowej - o rozpoznawalnej nazwie Corian, charakteryzuje się uniwersalnością. Poddaje się obróbce termicznej, dzięki temu można formować dowolne kształty, a powstałe łączenia elementów są praktycznie nie widoczne.

Korpus - czyli wnętrze szaf/szafek wykonane z płyty melaminowanej, najczęściej w kolorze białym, szarym, lub czarnym. Dostępne są również inne dekory, według producentów: Pfleiderer i Egger.

Fronty - elementy zewnętrzne mebli, które decydują o finalnym wyglądzie. Na rynku jest wiele materiałów wykorzystywanych w meblarstwie i nie ograniczamy się do pojedynczych rozwiązań. Materiały zaczynając od najpopularniejszych to: Mdf lakierowany gładki lub frezowany na mat/półmat/połysk, płyta laminowana, płyta akrylowa, fornir naturalny lakierowany, fronty foliowane (oklejanie 3D), fornir kamienny, mdf z cementową warstwą.
Szafy i garderoby

Korpus - czyli wnętrze szaf/szafek wykonane z płyty melaminowanej, najczęściej w kolorze białym, szarym, lub czarnym. Dostępne są również inne dekory, według porducentów: Pfleiderer i Egger.

Fasada - elementy zewnętrzne (dekoracyjne), tutaj wybór materiałów jest bardzo duży i w pierwszej kolejności musisz ustalić jak ma się Twoja szafa otwierać. Standardowo rozwierane, składane, przesuwne z niewidocznym torem, przesuwne licujące się, przesuwne z dolnym torem jezdnym, itd.

Szuflady - stawiamy na pełne zagospodarowanie przestrzeni mebli poprzez szuflady. Standardowo są one obsadzone na prowadnicach typu tandem, nie widoczne po bokach i mocowane do dna szuflad. Udźwig to 35kg co sprawia, że działają bez zarzutu przez wiele lat. Wykonujemy szuflady wysokie, niskie, z wykończonym tkaniną dnem, z szklanym przodem, półki na buty. Posiadamy w swojej ofercie wiele ciekawych rozwiązań, które są przedstawiane w indywidualnej ofercie.